Marja-Liisa ja Erkki Niemen kysymys " Hajuhaitta lämmityksen ollessa päällä" !!

HALME HEIKKI 09.11.2009 12:58

Tervehdys Karavaanarit! Tunteekohan kukaan Erkkiä tai Marja-Liisaa ja voisi tiedustella heiltä josko hajuongelma lämmityslaitteessa on selvinnyt. Minun auto menee perjantaina 13.11.2009 huoltoon samantapaisen hajuongelman vuoksi ja olisi kiva tietää, mitä selvisi, jotta voisin evästää huoltoliikettä. Varmaan montaa muutakin kiinnostaa asia. Kiitokset avustanne ja toivoisin näkeväni vastauksen joko heidän keskustelun kohdalla taikka sitten tässä minun kohdalla.Terveisin Hessu

HAAPANEN TIMO 09.11.2009 15:33

Minkä ikäinen auto sulla on, ja mikä on lämmittimen tyyppi?

OJANPERÄ OLAVI 09.11.2009 17:54

Hei Hessu! Olisi varmaankin parempi,että sinä laitat yhteystietosi. Heikki Halmetta löytyy aika monta.Kuka näistä on sitten oikea "Hessu" Ymmärrät varmaan,että Marja-liisa ja Erkki ei voi laittaa tietojansa tänne. Terveisin: onska

JOKINEN REINO 09.11.2009 19:08

Joissain näissä truman ilmapuhalluslämmittimissä on ollut hajuhaittaa, joka on johtunut lämmittimen ympärillä ja päällä olevista muovi kuorista.Niitä kuoria on vaihdettu määrättyjen sarjanumeroiden välissä oleviin lämmittimiin.

TERVO JARI 09.11.2009 19:17

vaan Alden lämppäristä,ja malli on 3010, jos epäselvää lue:

http://karavaanarit-fi.directo.fi/ajankohtaista/etuteltan_puheet/matkailuautot/?x26555=41132052

Jari

NIEMI ERKKI 09.11.2009 20:47

Tervehdys Heikki Halme ! Ottasitko yhteyttä Olavi Ojanperään ja sen jälkeen minuun . Terv.Marja-Liisa

LEINONEN JUKKA 10.11.2009 06:02

Mistä salatieteestä tässä on kysymys?

NIEMI ERKKI 10.11.2009 08:40

SALATIETEESTÄ EI OLE KYSYMYS,ILMOITAN KYLLÄ KAIKILLE KUN ASIA ON KAIKILTA OSIN LOPPU,ASIA ON LOPPUSUORALLA MALTTAKAA ENSIVUODEN ALKUUN TAMMI-HELMIKUUHUN.MIELUITEN VASTAAN HEIKKI HALMEELLE PUHELIMITSE.MUTTA SEN VERRAN VOIN TÄSSÄ KERTOA ETTÄ KENELLÄ ON TÄLLAINEN ONGELMA KUIN MEILLÄ ,OTTAKAA AUTONMYYJÄÄN YHTEYTTÄ JA PYYTÄKÄÄ KÄYTTÖTURVALLISUUSOPAS ,SIINÄ PITÄÄ OLLA KAIKKI MATERIAALIT JA AINEOSAT MITÄ AUTOSSA ON KÄYTETTY,NE ON MYÖS TUTKITTU JA NE OVAT FAKTAA ,SIELTÄ LÖYTYY MYÖS MINKÄLAISIA OIREITA AINEET AIHEUTTAVAT .TÄMÄN NEUVON ANTOI PAIKALLINEN LÄÄKÄRI ,SEN JÄLKEEN ASIAT ALKOI ETENEMÄÄN.2VUOTTA JAKSOIN TAISTELLA,KENELLEKKÄÄN TOISELLE EN TOIVO SAMANLAISTA TUSKAA MINKÄ OLEN KOKENUT. NEUVO LUKEKAA AUTOA OSTAESSA TAKUUTODISTUS JA TAKUUEHDOT SEKÄ KÄYKÄÄ MYYJÄN KANSSA PAPERIT TARKKAAN LÄPI MITÄ NE TARKOITTAA.TER.MARJA-LIISA

HALME HEIKKI 10.11.2009 11:54

Olaville ja Marja-Liisalle, että yhteystietoni ovat heikki.j.halme@gmail.com .Odottelen viestiänne.Tv. Hessu

KIISKI ANTTI 10.11.2009 11:55

Hienoa että joku jaksaa "tapella" loppuun asti, moni olisi vain laittanut auton kiertoon. ISOJEN KIRJAIMIEN KÄYTÖSTÄ VOISIT SILTI LUOPUA, HANKALAA LUKEA :-)

Jäämme odottamaan loppuraporttia.

HALME HEIKKI 10.11.2009 11:56

Olaville ja Marja-Liisalle, että yhteystietoni ovat heikki.j.halme@gmail.com .Odottelen viestiänne.Tv. Hessu

TERVO JARI 10.11.2009 15:43

kirjoittaa tänne kaikkien luettavaksi ?

Jari

VALLIUS MARTTI 10.11.2009 19:02

Mikä helavetti tässä jutussa on niin salaista että ei päivän valoa kestä??????????(onko kysessä vapaa muurarit)

SILMUNEN HANNU 10.11.2009 19:20

Sitä minäkin ihmettelen, kun vielä sanotaan, ettei kellekään samaa kohtaloa toivottaisi, niin olisihan se aika hyödyllista muidenkin tietää, mistä on kymysys.

t.Kaarina

LAHTI ANTTI 10.11.2009 19:33

Tästä se kai alkuun lähti.

http://www.karavaanarit.fi/ajankohtaista/etuteltan_puheet/matkailuautot/?x26555=40978703

Osallistuaksesi keskusteluun siirry jäsenkirjautumiseen tai vierailijoille tarkoitettuun Facebook-tunnistautumiseen.